Regulácie

  • Vhodnou reguláciou ušetríte 15 - 20 % energií
  • Poradíme Vám pri výbere vhodnej regulácie
  • Reguláciu Vám namontujeme, nastavíme a naučíme Vás s ňou pracovať
  • Regulácie pre kotly na pevné palivo!

Ak už vyberáte nový kotol v novostavbe alebo meníte starý kotol za nový, mali by ste si zvoliť kotol s modernou a účinnou reguláciou. Kvalitná regulácia by mala rýchlo a bez problémov reagovať aj na väčšie teplotné výkyvy a udržiavať nastavenú teplotu na konštantnej úrovni. Vedeli ste, že zvýšenie teploty v miestnosti o 1 °C predstavuje zvýšenie celkových nákladov až o 6 %! Staršie kotly využívali jednoduché On/Off termostaty, ktoré len jednoducho vypli alebo zapli kotol na jeho menovitý výkon.  Maximálnu efektívnosť prinášajú nové priestorové regulátory, ktoré využívajú spôsob obojsmernej komunikácie s kotlom – nepretržite sa vymieňajú a porovnávajú dáta medzi regulátorom a kotlom. Kotol je tak informovaný o zmenách teploty v miestnosti prostredníctvom izbového regulátora . Na základe týchto zmien upravuje podľa potrieb okamžitý výkon kotla. Takýto kotol moduluje svoj výkon a pracuje nielen na menovitý výkon, ale od najnižšieho výkonu v celom jeho rozsahu.

 Spolupráca kondenzačného kotla s ekvitermickou reguláciou by mala byť dnes už samozrejmosťou. Ide o reguláciu, ktorá sama zhodnotí teplotu vonkajšieho aj vnútorného vzduchu a na základe zisteného stavu zvýši alebo zníži teplotu vykurovacej vody. Snímač vonkajšej teploty sleduje teplotu v exteriéri a prispôsobuje teplotu vykurovacej vody a celkový výkon kotla. Kotol je tak schopný pracovať v kondenzačnom režime aj počas zimného obdobia. 
Ak je dom  priestrannejší a navyše správne orientovaný na svetové strany, je veľmi vhodné uplatňovať zónovú reguláciu a z hľadiska využitia, resp. obsadenosti, aj riadenie a reguláciu jednotlivých miestností. Nie vždy je potrebné mať rovnaké teplo v celom dome počas celého dňa. Každá časť domu alebo bytu by mala byť vykurovaná podľa individuálnych potrieb.

Ku každému súčasnému kotlu dokážeme odporučiť vhodnú reguláciu, ktorou dosiahnete jeho maximálne využitie a efektivitu.

Rezervujte si termín prehliadky online!